Dekorace máme celoroční, ale i dekorace podle ročního období nebo třeba podle svátků, které se během roku slaví. Někdo dává přednost celoročním, ale stejně mu to nakonec nedá a pořídit si nějakou tematickou, většinou vánoční. Kdo by odolal baňkám, barevným ozdobám, a hlavně světýlkům? I když jsme dospělí, ukrývá se v každém z nás to malé dítě, kterému se rozzáří oči když vidí vánoční stromeček.
Méně je více
Toto pořekadlo platí nejen u make-upu a třeba i doplňků, ale právě hlavně u dekorací. Pokud máte mezi blízkými někoho kdo má na každém kroku desítky věcí naházené bez jakéhokoliv řádu, asi se tam necítíte moc dobře. Příliš mnoho věcí škodí. Za prvé je horší tolik věcí pravidelně uklízet abyste němci byt plný prachu, a za druhé je problém se v takovém prostředí pohybovat, abyste něco nerozbili. Proto je i z praktického hlediska lepší mít doma méně dekorací, které dokážete uklízet. Lepší je to samozřejmě i z estetického hlediska, protože jen pár vkusně zvolených a rozmístěných dekorací bude vypadat dobře. Jak tedy na to?
Vyberte si místo, kam chcete dávat dekorace
Někdo dává přednost komodě, někdo stolu nebo stolku u televize. Skvělé jsou i stěny nebo rohy místností, ale pamatujte – stačí málo. Na jídelní stůl si můžete dát vázu s květinami nebo nějaké aranžmá, na konferenční stolek svícen, na komodu sošku nebo lampu a do rohu pokoje se skvěle hodí velká pokojová rostlina. Na zeď stačí obrázek nebo třeba macramé výrobek, ale opět mějte na paměti že není potřeba mít spousty dekorací. Je dobré si jich nakoupit víc a pravidelně je obměňovat, protože díky tomu budete mít pořád něco hezkého v místnosti. Snažte se volit podobnou barvenou skladbu dekorací a nedávejte jich více kusů na jedno místo. Lepší je mít vzdušnější interiér, kde se vám bude s méně věcmi opravdu i mnohem lépe dýchat.