Pokud se pohybujete ve světě IT a online světa, asi vám nemusíme představovat, co znamená pojem blog. Dnes už se můžete setkat i s novějším stylem sdílení zajímavostí z nějaké lidské oblasti, tím je tzv. vlog. Od blogu se liší zejména tím, že jeho autor se světem sdílí videa na dané téma, už se nejedná pouze o textové příspěvky.

Možná se nyní ptáte, jak spolu může souviset svět podnikání a svět blogování, nebo také vlogování? V dnešní době už není výjimkou si vydělávat nebo mít jako hlavní obživu a povolání blogerství. Ano, do kolonky zaměstnání si někteří mezi námi píší profesionální bloger.

Přiblížíme vám nyní blíže svět blogerů a blogerek. Nechte se inspirovat tak trochu jiným style života a povoláním.

Nápad
Na začátku je potřeba mít nápad, co by okolí mohlo zajímat, co vaši kamarádi budou ochotni číst. Může se jednat o jakékoliv téma ze světa cestování, vaření, líčení, IT novinek. Důležité je zvolit téma vám blízké, které znáte a aktivně se mu věnujete.

Doména
Po zvoleném tématu přichází na řadu akce. Je potřeba zvolit název vaší domény, kde bude svůj blog provozovat. Vybrat si hosting, případně zakoupit vlastní server. A můžete začít.

Pravidelnost
Ponořte se do své problematiky a sdílejte se světem vše, co vám přijde zajímavé. A to pravidelně. Nezapomeňte texty prokládat obrázky, radami, citáty – být kreativní se vyplatí. Pro dnešní lidi je i věta “Prší.” příliš dlouhá na čtení. Proto se také nově prosazují vlogy.

Šiřte
Pouhé psaní vám slávu ani budoucí práci blogera nezaručí. Důležité je být vidět, dát o sobě okolí vědět. Budovat si tzv. networking. Využijte sílu sociálních sítí a přidejte tlačítka na sdílení ke každému vašemu příspěvku.

Jak zpeněžit váš koníček?

Zatím jste se spíše psaním bavili, nyní přichází samotná akce. Buď jste svým tématem zaujali, pak se vám dostaví nabídka na vedení blogů pro nějakého zaměstnavatele. Druhou cestou, kterou se můžete vydat, je poskytování reklamním agenturám prostor na vašem blogu. Toto jsou dva nejběžnější přístupy, lze je samozřejmě kombinovat, lze přidat napojení na vlog a kanál na youtube. Možností je celá řada, je jen na vás, zda vás blogerství zaujalo a na jakou cestu se vydáte.