Stejně tak jako si svou partnerku pro život nevybíráte jen podle toho, jak je krásná, ale také podle toho, zda má i jiné kvality vhodné pro společný život, tak byste podobně měli vybírat i zasnubní prsteny. Zásnubní prsten by neměl být jen nádherným šperkem, který každého na první pohled oslní, ale měl by být také kvalitně zhotovený tak, aby nic ze svého lesku neztratil ani po letech intenzivního nošení.

ornament

Jistě, každý muž chce zásnubním prstenem svou partnerku oslnit. Snaží se vždy vybrat takový šperk, ze kterého se jí zatají dech, a kterým jí dá jasně najevo, jak moc ji miluje, a že na ní rozhodně nechce šetřit. To je jistě milé gesto a dámy jej ocení. Nicméně i kdybyste své ženě přinesli o něco méně hodnotný šperk, tak si můžete být jisti tím, že se jí zatají dech – vždyť komu by se nerozbušilo srdce, když po něm žádáte příslib lásky a věrnosti po celý zbytek života?

A přesně to by měl symbolizovat i vámi darovaný šperk – zásnubní prsten by měl být stvrzením slibu, že to se svou partnerkou myslíte upřímně a vážně. Tím spíše by se mělo jednat o kvalitně zhotovený klenot, který nevybledne ještě dříve, než dojde na svatbu. Co by si pak o vás vaše družka pomyslela?

kamínky

Zkušený zlatník je zárukou poctivé práce
Proto je podstatné, vybírat prsten nejen podle jeho vzhledu, ale také podle zlatnické dílny, ve které byl zhotoven. Měl by jej vytvořit zlatník, který ho zhotoví poctivě a s láskou tak jako vy poté prsten z lásky darujete. Jeho ruční práce by měla být zárukou toho, že se šperk bude nejen líbit, ale také toho, že dlouho vydrží v nezměněné podobě. A pokud přeci jen časem dojde k tomu, že bude potřeba šperk upravit, třeba s ohledem na tělesné změny jeho majitelky, tak se bude jednat o samozřejmý zákaznický servis a nikoli o nic nečekaného a složitého. Tím spíše, pokud si necháte vyrobit prsten na míru podle svých představ – zkušený zlatník bude zárukou toho, že se dílo nejen vydaří, ale také toho, že bude po všech stránkách dokonalé.