světlá kuchyně, podsvícení linky

Ne pro každého je vaření zároveň koníčkem. Samozřejmě, že při každodenním vaření pro celou rodinu se z této záležitosti stává pouhá rutina a zájem o zpestření není téměř žádný. Každá hospodyňka si určitě dovede představit svůj život i bez vaření, ale jíst se bohužel musí. Pro zpříjemnění této práce a chvilek u sporáku, by měla mít každá hospodyňka alespoň kvalitní vybavení, bez kterého se při vaření neobejde. Kromě elektrických spotřebičů, kvalitního nábytku a rozdělení kuchyňského prostoru, by se nemělo zapomínat ani na kvalitní osvětlení. Určitě každá žena přivítá takové osvětlení, které bude svítit na pracovní plochu, kde pokrmy připravuje. Ideálním pracovním osvětlením je led zářivka 120cm, která hospodyňce nebude svítit do očí, ale přímo na místo, kde je zapotřebí.

Čím více světla, tím lépe

Kuchyň je jednou z místností, kde se kromě přípravy chutných jídel schází celá rodina i k jiným činnostem. Kromě vaření slouží zároveň i ke společnému stolování, k různým rodinným diskuzím nebo jen k posezení u kávy. Ke všem těmto činnostem by mělo být umístěno přiměřené osvětlení. Nad stolem se určitě bude vyjímat stropní svítidlo nebo lustr a u posezení s kávou postačí světlo tlumené, které navodí příjemnou odpočinkovou atmosféru. Ovšem při přípravě chutné večeře je zapotřebí takového osvětlení, které bude svítit přímo na pracovní plochu tak, aby ten, kdo večeři připravuje, viděl na veškeré suroviny i na kuchyňské náčiní. Nad pracovní plochu se nejlépe hodí zářivka, která do okolí nesálá teplo a zbytečně tak nepřidává na teplotě, které je při vaření už i tak dost.

Úsporné zdroje světla

V dnešní době jsou úsporné zdroje světla neodmyslitelnou součástí domácností, kanceláří i dílen. Jejich světlo je podobné tomu dennímu a právě tam, kde se svítí nejvíce, jsou ideálním osvětlením, které nezpůsobuje zdravotní problémy. Úsporné led zářivky jsou vhodné do každého prostředí. Neoslňují a mají dlouhou životnost.

moderní kuchyně, modré podsvícení