Sice budeme bydlet v malém kontejnerovém domě, ale na druhou stranu ve svém, vlastním a dokonce s veškerým zařízením, které potřebujeme k přirozenému bydlení. Většinou je to možnost, když už se nám nějakým způsobem nepovedlo získat hypotéku na stavbu rodinného domku nebo případně koupi bytu. Pokud ale máme pozemek, tak tu skutečně je skvělé řešení. Pořídit se dají levné mobilní domy, které jsou kvalitně smontované ve výrobně, dokonce na požadované místo je může posadit přímo jeřáb nebo některé typy přijedou i po vlastních kolech. V podstatě se ale dají pořídit na splátky a za výrazně nižší cenu, než je klasický dům. Pokud budeme mít zájem o celoroční bydlení, tak není problém si zadat i takovou běžnou objednávku, kdy se výroba přizpůsobí našim požadavkům. Tím si vlastně stvoříme domov na míru.

mobilní dům

Moderní technologie je stále na vzestupu

Dříve k přechodnému bydlení postačily i obyčejné maringotky, ovšem ta doba je již pryč. Dnes si můžeme vyžádat doslova komfort. Mobilheim je totiž přizpůsobený takovým podmínkám, že ani nezaregistrujeme, že bydlíme v tak neobvyklém prostoru. Samozřejmě podle možností se dá s prodejci a výrobci domluvit jaká je představa o vlastním bydlení. Je totiž široký výběr dispozic a dokonce velikostí. Důležité je, ale z naší strany mít k dispozici vhodně upravený vlastní terén, kde je možnost připojení na elektřinu a vodu. To jsou nezbytně nutné součásti bezproblémového bydlení. O zapojení se postarají na místě pak přímo odborníci. Také se stále rozšiřují možnosti, jak více zkvalitnit bydlení v těchto prostorech, proto se využívají nejmodernější a ekologické technologie.

karavana

Úprava okolo domu

Po zabydlení nás čeká práce kolem samotného mobilního domu a to je vskutku velmi podobné jako u klasické stavby. Ale i zde si můžeme krásně napojit pergolu a tím si zvětšit prostory určené k relaxaci. Zasadit vhodné dřeviny, keříky nebo květinky a zvelebit prostory. Díky ušetřenému času na stavbě, se nyní můžeme věnovat příjemnějším aktivitám. Bydlet se dá v tomto případě velmi rychle a levněji, to nejen samotnou koupí, ale i provozem a celkovou údržbou.