Ano, chcete se někam podívat, a teprve zvažujete kam. Nakonec se rozhodnete, že to nebude nikde daleko, ale také ne za rohem. A nakonec v této volbě padne jen tak namátkou slovo Paříž. Nu, proč ne. Paříž je krásné město a Francie vůbec má své kouzlo. Jak vznikl název města se vlastně neví, je zde více možností. Tomuto městu se říkalo v jeho historii všelijak, jednu dobu dokonce Lutetia Parisiorum. No a někteří historikové se domnívají, že pak zůstal jen ten zlomek toho druhého názvu. Ovšem mohlo to být tak z jiných jazyků, například Parios=kotel. A to z keltsko-galského slovníku.

Také možná dle vládců Páriů. Nu, to není tak podstatné, uvedl jsem to zde jen jako takovou malou zajímavost.

doprravní letadlo

K vidění je zde tolik věcí, že byste to nestihli za jeden víkend a asi ne ani za dva celé týdny. Jen na nejslavnější turistické atrakci Paříže, Eiffelově věži se dá strávit celý den, a když ne, tak půl dne zcela jistě. Jen na cestu nahoru, pokud nechcete utrácet za výtah byste vypotili spoustu potu a ztratili tak dost drahocenného času. No, ztratili snad ani ne protože výstup musí být super.

Jak se do Paříže dostaneme? Nejlépe je volit letadlo. Je to nejrychlejší, co může v současné době vůbec být. Na prodej letenek se dostanete zde pouhým kliknutím. Nejlevnější letenky do Paříže totiž opravdu mají letenky nejlevnější. Nemusíte hledat jinde, je to zbytečné, protože zdejší tabulka pracuje naprosto spolehlivě. Stroj v ní obrazně ukrytý totiž během chvilku umí prohledat všechny servery kde se letenky nabízí a ihned vám je vypíše i s cenou a dalšími náležitostmi, které jsou k té či oné letence třeba. Svačinu vám asi nezajistí, ale o to se zase postarají letušky na místě činu, tedy v letadle samotném.

Noční Paříž

Je jasné, že tento web, který jste navštívili umí najít i jiná cílová místa, ale to už jste asi zjistila sami, a tak se zde nebudu dále rozepisovat.