Rádi byste se pustili do hubnutí, ale nevíte, kde začít? Pro mnohé může být hubnutí velký oříšek a právě začátek je nejtěžší. Jste přesvědčení, že to chcete?

Začít a vytrvat – proč se nám do hubnutí moc nechce a jak vytrvat až do konce?

Hubnutí je obvykle dlouhý proces a v podstatě je to i nikdy nekončící proces. Jestliže totiž chceme, aby nám pracně vydřená štíhlá postava zůstala, nikdy se nesmíme vrátit ke svým původním stravovacím návykům. I to je důvod, proč lidé obvykle hubnutí odkládají. Není jednoduché začít se stravovat jinak a hlídat si každé sousto, i když o tom hubnutí samozřejmě úplně není. Vytrvat se dá, ale chcete to mít opravdu odhodlání a vůli.

pexels-photo-2383009

Začínáme!

Předem si neříkejte, kdy začnete, nejlepší je ráno vstát a pustit se do toho. Pomůže motivace a ta dokáže být skutečně silným tahounem. Jakmile totiž začneme dosahovat určitých výsledků, přestane být pro nás hubnutí otrava a i na nový jídelníček si časem navykneme. Jisté cíle si člověk přirozeně vytyčit může, ale nikdy nemějte nasazená příliš růžové brýle. Raději počítejte s tím, že to půjde pomalu. Je neskutečně ubíjející sledovat, že hubnutí nejde tak, jak by mělo nebo, jak jsme to chtěli.

K hubnutí nás obvykle vede osobní motivace anebo zdraví. V případě zdraví je to asi ta nejsilnější motivace ze všech. K určení toho, zda hubnout skutečně potřebujete, je skvělá BMI tabulka. Ještě přesnější je pak měření tělesného tuku. Pokud vás výsledky zhrozí, je čas na změnu.

pexels-photo-4474052

Nenucené hubnutí

Pokud se budete do hubnutí příliš nutit, nevyjde to. Hubnutí ale může být příjemným procesem, když totiž změníme jídelníček, obvykle to velmi rychle poznáme na tom, jak se začneme cítit. Špatně poskládaná strava nás ubíjí, jsme unavení a přirozeně tloustneme. Když ale začneme jíst pestřeji, poznáme to obvykle ihned. A právě díky tomuto příjemnému pocitu nám časem ani nedojde, že vlastně hubneme a omezujeme se. Díky tomu to snadněji vydržíme a stravovací návyky si i udržíme.

Pro jistotu si už na začátku zakažte využívat spojení, že držíte dietu. Na slovo dieta mozek nereaguje dobře, protože snad není člověk, který by to slovo nesnášel.