BYT

V bytě bydlí většina z vás. Byt je sice většinou menší (což mnohdy mnoha párům i vadí), zato ale velmi útulný.

Výhody                                               versus                                            nevýhody

Bytu                                                      versus                                             Domu

balkon1

První výhodou bytu je velká komunita lidí, kteří se v bytu – takzvaně v „paneláku“ znají a mnohdy se i kamarádí a přátelí, probírají spolu novinky, které ve svém životě mají a třeba si i navzájem pomáhají. Bohužel tohle rodinný dům až tak nemá, nemají tolik lidí okolo sebe, se kterými by toto všechno sdíleli a probrali.

Další výhodou bytu je útulnost – většina bytů (nebo-li „paneláků“) je opravdu útulná, byť třeba i pro některé páry bohužel moc malá.

Další věcí, ve kterých je opravdu velký rozdíl je nájem (pronájem) – v bytě musíte platit pronájem a ještě k tomu energie (elektřinu a vodu). V rodinném domě toto opravdu ani řešit nemusíte – žádný nájem měsíčně neplatíte, platíte jen opravdu to, co se týče energií. V tomhle vidím obrovskou výhodu u rodinného domu.

Pool-

Rušnost – většinou okolí bytů a paneláků bývá někde u silnice, ve městě, u kolejí vlaku, prostě na rušném místě. To spoustě lidem a obyvatelům nemusí ani vyhovovat, ale někteří to naopak potřebují. Zatímco u domu, jak už jsem zmiňovala, většinou žijete někde kousek od přírody, u vody, nebo na vesnici. Záleží tedy na každém typu člověka, jestli si zvolí dům nebo byt – podle povahy, preferencí, ale také financí. Určitě víte, že ne každý si může dovolit postavit nebo koupit dům, každý tedy volí podle svého svědomí a nejlepších možností a časem si třeba ten, kdo si nemůže třeba teď dovolit dům a chtěl by, dům koupí, takže není třeba házet příliš flintu do žita a tedy nezoufat.