Součástí každé dovolené jsou vzpomínky. Od té doby, co mají lidé fotoaparát, začala se plnit rodinná alba různými momentkami i fotografiemi, na kterých jsou postavy stylizovány do žádaných situací. Dokud byly fotoaparáty jen na kinofilmy, každý vážil, jestli má máčknout právě teď anebo raději ještě chvilku počkat.
rodina na poli máku
·        V dnešní době, kdy už snad každý turista vlastní digitální fotoaparát, není problém „naplácat“ tisíc fotek a pak z nich vybírat jen ty povedené.
Možná si ještě mnozí z nás pamatují, jak vybírali z davu turistů toho, který vypadal co nejsolidněji. Pak ho slušně poprosil a půjčil mu do ruky svůj foťák.
–         Pokud byl kolega – turista opravdu solidním, přivezli jsme si z dovolené fotografii celé rodiny.
–         Jestliže nebyl, přivezli jsme si jednu špatnou vzpomínku a album zůstalo prázdné.
Dnes už o tuto přátelskou službu žádat většinou nemusíme.

I „selfie“ se musí umět

Pomocí digitálu si můžeme udělat „selfie“ fotku. Jedno úskalí to ale přeci jen má. Zvláště pro ženy. Každá chce určitě na fotce vypadat co nejlépe. Jak to udělat, když trávíme nejvíce chvil u vody? Jsou tři možnosti.
1)      Vynechat líčení. Žena, která bez make-upu nedá ani ránu, toto řešení asi nepřijme.
2)      Snažit se stále udržovat barvy na svých místech.To je časově i nervově dost náročné.
3)      Je tedy potřeba zvolit líčidla, která jsou odolná potu i vodě. Poznáte je snadno. Jsou označeny termínem waterproof.
Hlavně nezapomeňte, že se u moře opálíte. Je tedy potřeba se poradit s kosmetičkou na odstínu make-upu. Aby nevypadal jako pleťová maska. Na rty bude určitě stačit lesk nebo balzám. Výrazná rtěnka by asi nepůsobila přirozeně.
selfie v moři
Několik rad před samotným focením:
a)     zvedněte trochu hlavu – nebudete mít dvojitou bradu.
b)    je potřeba se uvolnit – abyste na fotce nepůsobila křečovitě.
c)      pokud máte dojem, že jsou fotky moc zblízka, pořiďte si „selfie tyč“.