Možná právě přemýšlíte nad tím, jak to udělat, abyste se jednou provždy zásobili čerstvou zeleninou z vlastní produkce, která vám pokryje potřebu všech důležitých živin. Ideální samozřejmě je, abyste měli dostatek zeleniny a spolu s ní spojených vitamínů i v zimě. Nicméně mnoho lidí musí při takových úvahách překonávat i mnohem větší obtíže, než je pěstování úrody v zimním období – mnohem více lidí trápí to, že nemají ani kousek půdy na zahrádce, a třeba ani balkón, kam by si postavili truhlíky s půdou.
semena na dlani
Ať už však řešíte libovolné potíže, tak důležité je, že se nabízí skvělé řešení, se kterým zabijete všechny mouchy jednou ranou. Když se pustíte do pěstování mladých výhonků rostlin, tak budete mít spoustu křupavé zeleniny z vlastní produkce po ruce v libovolném období v roce, ať už je jaro anebo zima, a to i v případě, kdy bydlíte v tom nejmenším bytě bez balkónu.
To nejdůležitější, co potřebujete pro pěstování mladých výhonků rostlin, jsou samozřejmě semínka.
Semena na klíčení seženete pohodlně v libovolném obchodě, nicméně při výběru byste měli dbát na to, aby se jednalo o chemicky neošetřenou produkci. Především v obchodech se zahradnickými potřebami se prodávají semena mořená, která jsou ideální při setí do půdy, ale naprosto nevhodná při domácím pěstování pro produkci výhonků.
slunečnicové výhonky – salát
Každý, kdo chce mít jistotu, že si vybere správně a tu nejvyšší kvalitu, udělá nejlépe, když zavítá do specializovaného obchodu na internetu. Zde je navíc možné zakoupit i speciální praktickou nádobu, která je chytře navržena tak, že vám pěstování výhonků maximálně usnadní. Třeba tím, že se s ní dobře manipuluje. Také tím, že šetří spotřebu vody. Anebo tím, že díky stohovatelným miskám můžete pěstovat i několik druhů výhonků najednou.
Díky pěstování mladých výhonků rostlin se každý může stát úspěšným zahradníkem, a to v libovolném ročním období!