Kultura je velmi podstatnou složkou našeho života. Každý by se měl alespoň jednou za život (a samozřejmě nejlépe více než jednou) kulturně vzdělávat. Pokud si myslíte, že pro vás například výstavy budou nudné, tak zatněte zuby a nejprve je zkuste. Uvidíte, že vás nakonec mohou začít bavit.
výstava obrázků
            Ptáte se proč? Tak hlavním důvodem je asi rozmanitost výstav. Nemusíte pouze do Veletržního paláce prohlížet Kupkovy obrazy, můžete zabrousit i mezi méně známé umělce. Stejně tak se nemusíte soustředit jen na obrazy, můžete se zajít podívat i na výstavy fotografů, nebo naprosto jiných umělců tvořících zcela rozdílné umění.
            Pokud chcete známku řádného člověka, tudíž alespoň jednou své kulturní vědomosti obohatíte, rozhodně začněte na výstavách. Nebude trapné, pokud chvíli po vstupu odejdete, jako například v divadle nebo během vystoupení muzikantů, ani vám nehrozí půl hodinové čekání na pauzu, abyste si došli na toaletu. Jednoduše výstavy jsou svobodné a v případě, že vám nesednou, neutratíte přehnané peníze.
            Výstavy vás navíc mohou velmi rychle chytit. Mohou vás zaujmout například akty, nebo krajiny, jak focené, tak malované. Také abstraktní umění dokáže člověka rychle vtáhnout. Začnete nad nimi přemýšlet, aniž byste si to uvědomili. Některé opravdu působí na psychiku.
            Navíc je velkou výhodou, pokud se váš přítel věnuje něčemu podobnému, že mu uděláte svou návštěvou radost, jelikož by vaši přítomnost pravděpodobně nečekal. K tomu nakonec, pokud vás jeho tvorba zaujme, jej oceníte a tím ho motivujete k další tvorbě a dalším výstavám, které vás mohou bavit.
galerie umění
            A pokud se chystáte zúčastnit právě jedné malé vernisáže, tak pro vás mám jednu velkou motivaci. A tou nemůže být nic jiného než občerstvení. Na vernisážích je nabízen povětšinou raut v podobě pití, zdobených ovocných talířů a zákusků. Potřebujete snad ještě víc?