Jedná se o poskytnutí vítaného osvěžení při pobytu na zahradě, chalupě či u domácího bazénu. Vzhledem k tomu, že ohřev vody v těle sprchy probíhá výhradně jen prostřednictvím slunečního záření, tímto máte záruku, že vámi vybraná solární sprcha přenosná nevyžaduje k provozu žádný další zdroj elektrické nebo tepelné energie.

solární sprcha přenosná.jpg

Solární sprcha přenosná, jak už z názvu vyplývá, má tu výhodu, že ji lze umístit na jakékoliv místo. Vyznačuje se snadnou instalací, kterou zvládne vskutku každý. Jednoduše se napojí na zahradní hadici, tudíž není zapotřebí ani speciální přípojka či odborná instalace.

Taktéž nevyžaduje stavební práce či úpravy. Důležité je vybrat vhodné místo, na které dopadá nejvíce slunečních paprsků. Není adekvátní umístění poblíž stromu, pergoly apod., kde je zkrátka spíše stín a zábrana pronikání slunce.

Ohřev vody

Předností je, že sprcha funguje právě na bázi solárního ohřevu. Dle typu sprchy se trochu liší maximální dosažení teploty. Není třeba se však obávat, že pokud si stoupnete pod sprchu a pustíte vodu, že se opaříte nebo naopak zažijete šok v podobě ledové vody. Nic z toho se nestane. Slunce je schopno nahřát vodu až na 60 stupňů Celsia. Solární sprchy jsou vybavené směšovací baterií, tj. vodu si lze regulovat dle individuální potřeby, aby osvěžení bylo pro vás příjemné.

voda ze sprchy.png

Využití sprchy

Jestliže jste majiteli zahradního bazénu a nemáte u něj sprchu, je vhodné umístění poblíž. Je doporučeno se právě osprchovat před vstupem do bazénu, neboť dojde ke zbavení nečistot i opalovacího krému. Voda tak není zanesená nečistotami a je déle udržována v čistém stavu. Vhodné je umístění na pevný podklad pro maximální stabilitu sprchy.

Jedná se však i o efektivní řešení pro malé zahrádky a prostranství, kam se bazén nevejde. Sprcha je velice praktickou záležitostí. Ocenitelná je i pro ty, kteří mají chatu či chalupu bez sociálního zařízení nebo bez možnosti přívodu teplé vody.