Hlavním důvodem pro pořízení jsou sluneční paprsky a pohledy z ulice či od sousedů. Avšak kvalitní stínící technika toho umí podstatně mnohem více.

Prvotně je zapotřebí vědět, co se od této techniky očekává. Zda mezi hlavní kritéria náleží design, cena či technické parametry. Od toho se pak odvíjí další volba, zda interiérovou či exteriérovou techniku.

stínící technika

Způsobů technického zastínění je dnes vskutku mnoho. Díky tomu zároveň lze učinit řešení na míru. Správná volba je důležitá. V takovém případě vám stínící technika prokáže znamenitou službu s dlouhou životností. Bez odborné konzultace se celá záležitost dnes neobejde.

Jak se zorientovat v nabídce?

Stoprocentní ochranu před slunečními paprsky poskytnou venkovní rolety. Po jejich zatažení je v interiéru tma, stejně tak působí pozitivně i v rámci snížení hluku z ulice. Ideální volba pro ty, kteří si rádi či potřebují zdřímnout během dne. Tyto předokenní rolety působí i jako bezpečnostní prvek. Ochrání domov před zloději, vandalismem a též před kroupami. Některé rolety je reálné opatřit také zámkem.

Neopomenutelné je, že jsou úsporou i v rámci výdajů za vytápění. V tomto případě nedochází k venkovnímu úniku tepla. Pořídit si lze též venkovní látkové rolety, které absorbují sluneční paprsky ještě před okny vašeho domu. Tím tak udržují v domácnosti stále svěží ozón.

Jednoduchou regulaci ohledně prosvětlení poskytují žaluzie. Díky variabilitě naklápění lamel snadno zabráníte pronikání slunečních paprsků. Zároveň máte v interiéru dostatek denního světla. Stejně tak jsou žaluzie adekvátní ochranou před zvědavými pohledy z okolí.

interiér

Vhodně zvolené vnitřní žaluzie mohou být interesantním designovým elementem v interiéru. Pozitivní je i jejich přijatelná cenová relace. Jednou z variant jsou i venkovní žaluzie. Zde je zapotřebí pevnější konstrukce. Spolehlivě ochrání vnitřek domácnosti před horkem a slunečními paprsky.

Látkové závěsy jsou dekorační tkaninou. Jedná se jednak o zútulnění interiéru. Lze jimi tak kladně oživit místnost. Pozitivní je, že stíní před pohledy zvenčí a zabrání i létajícímu hmyzu se dostat dovnitř.