Zdravý životní styl – hodně pohybu, zdravé stravování, pitný režim…. To vše už jste někde několikrát slyšeli. Každý rodič také ví, že dětská populace v České republice momentálně ve velkém bojuje s obezitou. Co ale dělat s tím, když děti takto žít nechtějí? Když nechtějí jíst zdravě a jejich nejoblíbenější činnost je místo běhání venku s kamarády sledování televize? Mnohdy cesta nemusí být snadná, ale všechno jde, když se chce.
dítě a stravování
Zkuste to nejdřív vysvětlit
 Tento způsob se asi netýká dvouletého prcka, který horlivě odmítá zeleninu, ale u straších dětí, které nejsou tolik zatvrzelé, to často dokáže pomoct. Vyzkoušejte v průběhu všech různých aktivit, které souvisí se zdravým životním stylem a vším, co je s tím spojené, dětem vysvětlovat, proč je dobré žít zdravě. Že má smysl jíst ovoce a zeleninu, protože obsahuje hodně vitamínů a že pohyb je důležitý, protože jen ve zdravém těle je zdravý duch a podobně. Spousta dětí potom začne zdravý způsob života respektovat.

Různé způsoby “ukrytí“ zdravého jídla
 Tato metoda je úspěšná napříč všemi věkovými skupinami a zaručený je úspěch především u potravin, které děti odmítají a vlastně nevědí ani proč.
dort s jahodami
Různé zákazy
 Spousta rodičů řeší situaci různými “tresty“ jako je například omezení televize. U dětí se to téměř vždy setká s odporem a mnohdy je tím dostanete ještě do větší negace, než v které byly předtím.

Ať zkusíte cokoliv, vytrvejte
 Problémem mnoha rodičů se stává to, že ať zkusí jakoukoli metodu, aby děti přesvědčili žít zdravěji, nevydrží to dlouho a při sebemenším odporu dítěte svoji snahu vzdají – bohužel to je veliká chyba.

 Vyzkoušejte různé metody, ale vždy vytrvejte. Pokud dítě zjistí, že Vám nic dlouho nevydrží, odmítání čehokoliv (sportem začínaje a jídlem konče) pro něj rázem nebude problém, protože bude vědět, že Váš bojkot nebude trvat příliš dlouho.