Chcete zažít spoustu legrace a dobrodružství, ale nemáte moc peněz? Bez obav. S trochou štěstí a šikovností se můžete dostat kamkoliv. Nezapomeňte s sebou vzít i trochu odvahy a oprášit pár základních frází, abyste byli schopni komunikovat a dozvědět se potřebné a nové informace.
 lupa na Africe
Low cost cestování
,,low cost,,v překladu z anglického jazyka,,nízké náklady,,. Jedná se tedy o způsob levného cestování. Hlavní charakteristikou a cílem je být svobodný a nezávislý. Jste omezení pouze časem. Cestování kdekoliv bez plánu, závazků, pouze si zabalíte do batohu pár nezbytných osobních věcí, doklady a můžete vyrazit za poznáním… Postupem času podle situace řešíte ubytování…. Nesmím zapomenout se zmínit o stránce Airbnb, kde najdete za malý poplatek nebo zadarmo ubytování u rodin. Pokud zhruba víte, kam vaše cesta bude směřovat, doporučuji přečíst základní informace, pravidla.
Dopravovat se můžete prostřednictvím autostopu, vlakem, na kole, jakkoli chcete. Ušetříte tak spoustu peněz, ale hlavně dostanete možnost komunikovat a poznat místní lidi, jak žijí a chovají se, kteří se k vám většinou chovají mile a přívětivě. Získáte tím mnoho tipů a informací o dané lokalitě nebo mohou nabídnout ubytování, dát peníze či poskytnut nevšední zážitky jako např. pozvat na místní události…Nikdy nevíte, co vás zkrátka čeká.
dobrodružství v horách

Vaše cesta se snadno může stát jedním velkým nezapomenutelným zážitkem a dobrodružstvím.Takto procestujete spoustu měst, přírodu a hlavně poznáte vše úplně z jiného pohledu ne, kdybyste jeli na dovolenou s cestovní kanceláří a byli jako běžní turisté. A to vše nemusí vůbec nic stát, záleží to na vaší šikovnosti a komunikativnosti.
 Nezapomeňte však dodržovat pár bezpečnostních pravidel, jimiž můžete předejít komplikacím a případným problémům.
 Vhodným zdrojem, kde se snadno inspirovat nejrůznějšími výpravami najdete na youtube, kde získáte zajímavé informace, rady a tipy na zajímavá místa.
Nakonec zjistíte, že odpočinek a poznávání něčeho nového není o penězích, ale o tom, co vše navštívíte a prožijete se skvělými lidmi.
Na chvíli uteče každodenním starostem a získáte nový pohled na svět.