Každý majitel bazénu ví, že čistá a průzračná voda v něm, není zadarmo. Bazén i bazénová voda vyžadují péči. Jak se strat o bazén po celou sezónu?

Jak se starat o bazénovou vodu a bez čeho se rozhodně neobejdete?

Mít krásně průzračnou a čistou vodu v bazénu by chtěl mít každý. Jenže bazénová voda vyžaduje neustálou péči po celou koupací sezónu. Stačí málo a voda v bazénu se znečistí, mohou se v ní tvořit bakterie a řasy, což určitě není žádoucí. Voda v bazénu je velmi náchylná, znečišťovat ji může v podstatě všechno, napadaný hmyz nebo listí, nesvědčí jí ani zbytky opalovacího krému na kůži nebo pot. I proto je dobré se před vstupem do bazénu osprchovat. Pokud ale dáte bazénu tu správnou péči, můžete se těšit z krásné vody po celé léto. Jak tedy na to?

pexels-photo-3041111

Napište si na seznam

Určitě se nikdy neobejdete bez kvalitního filtru, který pravidelně zapínejte. Voda se musí přefiltrovat, navíc filtr zachytí i ty nejmenší nečistoty, které by nešly zachytit síťkou. Pravidelně je nutné také do vody přidávat chemii, kolik jí je potřeba závisí na tom, jaké naměříte pH vody, to za pomocí jednorázových papírků měřte vždy před aplikací bazénové chemie a také po ní. Chemie ale není úplně samospasná a voda potřebuje i další péči.

Velkým pomocníkem je i bazénový vysavač Chlorito. Výhody bazénového vysavače jsou především v tom, že vysavač si posvítí na všechny nečistoty a dokonale je odstraní, velmi jednoduše se přitom ovládá a jeho provoz je úsporný. Vysavač také šetří čas, protože pracuje sám a dá se využít na všechny typy bazénů. Jeho instalace je přitom rychlá a zabere jen několik málo minut.

pexels-photo-3764492

Nikdy nezapomeňte

Je důležité dbát na pravidelnou údržbu bazénu a opravdu se nevyplácí na něco zapomenout. Stačí den dva bez zapnuté filtrace a může nastat problém. Zapomínat by se nemělo ani na aplikaci správné dávky bazénové chemie, vysavač je vhodné pouštět až večer, tedy v době, kdy už se v bazénu nikdo nekoupe.

Pokud se budete o vodu v bazénu starat tak, jak by se mělo, odměnou vám bude skutečně průzračná voda jako z katalogů.