Potřebujete si půjčit peníze? Jste podnikatel nebo firma? I malí živnostníci jako jsou OSVČ, kteří potřebují peníze pro podnikání, si berou úvěr pro podnikatele. Nejlépe formou hypotéky, protože díky ní máte zajištěné nízké splátky a protože ručíte nemovitostí, tak i nízkou úrokovou sazbu.

Přitom doba splácení může být nastavená jakkoliv, nejdéle i na dobu 30 let.

Nebankovní hypotéky bez registru znamenají právě druh podnikatelského úvěru.

kalkulačka notebook žena

První kroky často vedou do banky, jenomže tam mnoho z podnikatelů neuspěje. Čím je to dáno? Prozradí vám to u okýnka nebo na schůzce vůbec někdo? Nebo vás jenom odmítnou s tím, že jste nesplnili jejich podmínky? Ať tak či onak, musíte hledat možnosti jinde. Nebankovní systém v dnešní době konkuruje bankám a jako takový má další specifické možnosti. Například může tolerovat záznam v registrech dlužníků jak bankovního tak i nebankovního druhu. Co to přesně znamená? Že pokud jste podnikatel, firma nebo OSVČ a potřebujete peníze pro podnikání, pak si můžete vyřídit nebankovní hypotéku bez registru. Nezkoumají se registry, zjištěné záznamy nejsou překážkou k získání úvěru. Nebankovní společnosti totiž mohou být k těmto záznamům shovívavé a mohou je tolerovat, protože nic z toho neudává zákon. Pokud splníte všechny ostatní podmínky, pak se nemusíte ničeho obávat a úvěr můžete získat.

muž přemýšlí

Pokud jste právě zjistili, že máte záznam, pak nezoufejte. Záznam může mít v dnešní době každý druhý. Většinou se jedná o nezaplacené paušály za telefon, odloženou složenku, nezaplacenou fakturu včas. To všechno může znamenat záznam, ještě přesně řečeno, stačí se prostě jednou opozdit se splátkou za telefon, nezaplatit fakturu včas a už máte záznam. Pro banku jste ihned nebonitní klient, protože banky si to hlídají a nikomu takovému nepůjčí. Jste pro ně dlužník a tím zůstanete po dobu 5 let, než se záznam bude moci vymazat.

Přitom nebankovní společnosti mohou poskytnout podobný úvěr jako je tomu v bance. Provedou odhad nemovitosti, získat můžete až 70% a nastaví i nízké splátky a dlouhou dobu splácení například až 30 let.