Každý z nás si rád v létě posedí na verandě nebo na zahrádce. A v případě, že uspořádáme například grilovací sešlost, se toto posezení může protáhnout až do nočních hodin. V takovém případě samozřejmě potřebujeme, aby byl tento prostor osvětlen. Jak to ale udělat? Máme několik možností.starý typ nástěnného venkovního osvětlení.jpg

Jedním z nich jsou i nástěnná venkovní svítidla lightpark.cz, kde na stěnu domu namontujete osvětlení. Je to zjevně jedna z nejvýhodnějších možností, neboť umožňuje pohodlně vidět i v nočních hodinách. Další využití má například v zimě, kdy nainstalované nad domovními či garážovými dveřmi usnadní odemykání.

Samozřejmě má také své nevýhody. Jednou z nich je i fakt, že je samozřejmě potřeba mít ve zdi elektrické vedení. To ve všech případech není možné, a pokud ano, vyžadovalo by to rozsáhlé stavitelské práce. To samozřejmě není něco, do čeho by byl každý ochotný se pustit.

Další problém může představovat fakt, že je samozřejmě nutné se světlem nainstalovat i spínač. Zde se mohou objevit problémy jak s umístěním, tak s faktem, že je potřeba ho chránit proti náhodnému zmáčknutí například nárazem větve při velkém větru.
lampion – jeden z příkladů zahradního osvětlení.jpg
Nejen u nástěnných svítidel, ale u všech typů hraje odolnost vůči počasí velkou roli. Je potřeba, aby zvládalo prudké střídání tepla i zimy, stejně jako vítr, déšť, sníh i případné kroupy. Pokud tedy nemáte například nad posezením stříšku, můžou tyto vnější vlivy působit problém.

I proto nejsou nástěnná osvětlení vhodná pro každou situaci. Pouze v případě, že je dokážeme bezpečně zajistit před poškozením nejen díky vnějším vlivům, je vhodné jej nainstalovat.

Samozřejmě nástěnné venkovní svítidlo není jediným způsobem, jak osvítit venkovní prostor. Mezi další klasické možnosti patří například táborový oheň. Ten má výhodu, že na něm lze i připravit jídlo a navíc i za chladnějších http://technet.idnes.cz/vliv-teplot-z-mest-na-vzdalena-mista-d7s-/veda.aspx%3Fc%3DA130128_064925_veda_skr nocí zahřeje.

Nevýhodou pak je, že není tak bezpečný a je potřeba na něj neustále dávat pozor. O nutnosti přikládání není třeba se zmiňovat. Pokud však nemáte místo dostatečně chráněné před počasím, potom je toto ta nejlepší varianta.

Existují sice i pozemní svítidla, která zapíchnete do trávy, ovšem ta nejsou pro větší osvětlení příliš vhodná. Nejsou totiž dostatečně jasná.

Je samozřejmé, že toto jsou jen některé z možností osvětlení venkovního prostoru. Je jen na vás, kterou si vyberete. Jen mějte na paměti, že každé řešení je individuální a nenechte se zlákat na slevovou akci či výhodnou nabídku. Nemuselo by se to totiž v budoucnu vyplatit.