S nedostatkem prostoru v domácnosti se dnes potýká kde kdo. Řešení existují, ale ne každý si na ně troufá. Jedním z těch nejefektivnějších je výměna nábytku.

Moderní nábytek

Ne každý si může při dnešních cenách dovolit bydlet v bytě o velkých rozměrech a mnoha pokojích. Naopak, dnes lidé hledají spíše menší, útulnější obydlí, která nejsou finančně tak náročná. A tady vyvstává jeden problémy, a sice nedostatek prostoru. Je jasné, že domácnost o jednom člověku může být docela malá, ale pokud by se měla na pár metrech čtverečních nasoukat rodina s dvěma dětmi, může to být problém. Proto je vhodné v takových případech přemýšlet nad zaplněním, či spíše nezabráním každého centimetru.

Ložnicová skříň

Je tedy důležité být maximálně efektivní. Jako první krok za zvětšením příbytku by měl být generální úklid. Ten však nespočívá primárně ve vysávání koberců či utírání oken, ale hlavně o vyhazování přebytečných věcí. V každé domácnosti se jich najde více než dost. Čím více se toho podaří vyhodit, tím více místa se tak logicky získá. Rovněž by stálo za to uvažovat i o výměně úložného nábytku, který rovněž dokáže zabrat docela dost místa. Místo něj by pak mohly být vestavěné skříně Praha Sten-skrine.cz.

Úložný prostor

Efektivita na prvním místě

Asi každého už z názvu tohoto nábytku napadlo, v čem se skrývá jeho potenciál. Je totiž možné, ne, je nezbytné ho ukládat do stěn. Pozitivní je, že ve stěnách nepřekáží, jelikož venku zabírá jen minimální místo. Hodně záleží na tloušťce, a hlavně kvalitě stěn, ale obecně se dá říci, že se tento druh nábytku vleze do většiny bytů a domů v České republice. Nejsme v Americe, aby naše zdi byly tvořeny papundeklem. Možná se to nezdá, ale takto se dá ušetřit skutečně docela dost místa. Hodně záleží na tom, kolik kousků nábytku si kdo koupí. Samozřejmě, že čím více, tím více metrů čtverečních navíc.

Materiály

Vzhledem k tomu, že vestavné skříně jsou z pochopitelných důvodů stavěné na míru, je jen logické, že jsou i o něco dražší než sériově vyráběný nábytek. Konečná cena se hodně odvíjí od zvoleného materiálu. Kdo chce mít nábytek kupříkladu z nákladné dřeviny, ten si samozřejmě připlatí.