Jsou nadčasové – tam, kde vám vyhovuje pohled do krajiny, se pletivo hodí ze všech typů oplocení nejvíc. Nepůsobí příliš rušivě, když zvolíte jeho vhodnou barvu, nejčastěji to bývá tmavě zelená. Plot je možné doplnit brankou a využívat další průchod skrz parcelu, což je typické zejména pro rekreační oblasti v blízkosti lesního porostu.

pletivo v zimě

Jsou levné – je to snad to nejlevnější řešené oplocení, které vůbec existuje. Nízká cena mnohdy rozhoduje o tom, jaký plot zvolit, platí to hlavně pro velmi rozsáhlé pozemky, kde není nutné řešení, jako je zdivo nebo v současné době moderní betonové ploty z prefabrikovaných desek.

Nekoroduje – dříve se pletivo vyrábělo z pozinkovaného drátu, který vyžadoval pravidelné nátěry, což byla docela nepříjemná ztráta času. Dnes se většina pletiv vyrábí potažených plastem a tudíž odolných vůči korozi. Žádné nátěry, žádné zbytečné starosti a velmi dlouhá životnost, která se odhaduje na desítky let.

bříza v pletivu

Rychlá výstavba – postavit plot z pletiva je poměrně snadné a rychlé, a to ve dvou základních variantách – buď se kotví do země pouze sloupky, nejčastěji ocelové trubky, anebo se vybuduje betonový sokl po celé délce oplocení a do něj se sloupky zapustí. Sokl je výhodný tam, kde chcete lépe udržovat vzhled zahrady, např. sekání trávníku nebo zastřihávání okrasných dřevin a květin.

Doplníte je živým plotem – pletivo je dostatečná ochranná bariéra vůči nezvaným hostům, když jej předsadíte živým plotem. Tato vzájemná kombinace se hodí zejména tam, kde máte dobré sousedské vztahy, a kde vám vyhovuje alespoň částečný pohled do blízkého okolí, a kde vám tolik nezáleží na dokonalém soukromí. Pletivové ploty Montazmpc.cz obrostlé živým plotem brání průniku větších zvířat, zejména koček a psů, můžete jej i částečně zapustit pod úroveň země a tím zabránit např. slepicím, aby se tudy podhrabávaly.