Možná jste měli štěstí a přišli jste ke svému bydlení v minulosti nějakou schůdnou cestou. Možná vám takový byt přidělil stát za minulého režimu, možná jste ho po někom zdědili a možná jste si ho postavili nebo koupili v dobách, než začalo cenové běsnění. Ale dnešní lidé už často takové štěstí nemají. A když chtějí bydlet, musí dát dohromady hodně velké peníze, aby na takovou střechu nad hlavou měli.

Podíváte-li se na nabídky kohokoliv, kdo se obchodováním s nemovitostmi zabývá, budete se mnou souhlasit, že vážně není snadné si na takové bydlení vydělat. I člověku, který je hodně dobře placený, to dá doopravdy zabrat, a o těch ostatních už netřeba vůbec mluvit.

německé drobné

Prostě je bydlení často nad naše síly. Dnes na něj nemáme, a kdybychom čekali, než si na něj našetříme, dočkali bychom se možná až jako starci. A možná taky vůbec, protože ceny nemovitostí stoupají a kdo ví, zda bychom je se svými úsporami stíhali dohánět.

A tak si dnes spousta lidí bere hypotéky, aby si mohla koupi nějakého bytu dovolit. Člověk si půjčí hromadu peněz na dlouhou dobu splácení, a tím to zvládne. Ovšem někdy také nezvládne. Někdy je nepoměr mezi cenou vytoužené nemovitosti a příjmy zájemce o hypotéku natolik velký, že by ten člověk nezvládl dokonce ani splácení. A pak mu banky hypotéku upřou a koupě soukromého bytu se nekoná.

několik mincí

Ovšem i takový člověk naštěstí bydlet může. A to skoro jako ve svém. U nebankovní společnosti se totiž dá získat i hypotéka na družstevní byt Americkahypoteka.cz, a jelikož jsou družstevní nemovitosti levnější, jsou tu i splátky nižší než u bytů v soukromém vlastnictví. A když člověku stačí na družstevní byt nižší hypotéka, spíše bude mít na splácení a dostane ji. A už třeba i zakrátko se může stěhovat pod vlastní střechu. Nebo skoro vlastní střechu. Protože družstevní byty nejsou tak docela vlastní. Ale ten rozdíl se skoro ani nepozná.