Byt nebo dům? Co by jste si vybrali vy? 

Dům

Pokud máte malé děti a k tomu ještě domácí mazlíčky, tak je jednoznačně dům na prvním místě. Protože v domě máte mnoho prostoru k využití. Výhodou bydlení v bytě je, že máte své vlastní soukromí. Nikdo vám neběhá po chodbě, neslyšíte hluk ve vedlejším bytě od sousedů a tak nějak jste vlastně svými pány. Když bydlíte v domě, a blíží se večer, neuslyšíte sousedovu hlasitou televizi, nebo že nad vámi dupou další děti a je mnoho příkladů, které by jsme mohli uvést. Další cennou výhodu jsou prostory. V rodinným domě si můžete udělat úložných prostorů kolik se vám zlíbí. Rozmístit je všude po domě a tak každá věc bude mít své určité a potřebné místo. Pokud chcete a je krásné počasí, tak nemusíte chodit někde do parku, kde je travní porost a dětské hřiště aby se vaše děti na chvilku zabavili. Zde na vše máte vaší zahradu, kterou milujete pro to ticho od ostatního hluku a městského shonu. 

dům

Pokud máte domácí mazlíčky, zvláště psi a kočky, tak pro ně je dům se zahradou taky obrovské osvobození od pár místností, kterými jsou byty vybaveny. Můžete je vypustit na zahradu, kde můžou dovádět a vy víte že jsou v bezpečí. Dále můžete mít jakéhokoliv domácího mazlíčka. Bohužel vy bytech tomu tak není. Kolikrát pronajímatelům vadí děti, natož aby snesli i zvířata. Ano, už jsme se párkrát s takovými nájemníky potkali. Ale co nám jiného zbyde než jít o byt dál. 

Taková menší nevýhoda domu je vysoká investice. Pokud chcete bydlet, musíte dům postavět. Ať už stavíte své pomocí nebo ne, vždycky hlavní roli budou hrát peníze. Protože postavit takový rodinný dům stojí i několik miliónu. 

Byt

A jsme u bytu. Spousta lidí žije v pronájmu, už jen z toho důvodu, že třeba na to aby si koupili vlastní byt, nebo vlastní dům, nemají dostatečné finanční prostředky. Obrovskou nevýhodou bytů je, že nemáte skoro žádné soukromí. Všichni o vás ví a kolikrát i všechno o vás ví. Což je normální. Protože bydlíte s ostatními nájemníky v jedné budově. V pronajatém bytě nemůžete dělat velké změny, protože to není váš majetek, ale pokud se s pronajímatelem dohodnete tak tu možnost mít budete. Největší nevýhodu bytů jsou asi úložné prostory. Jistě to znáte. Děti rostou, oblečení, sportovní potřeby, boty, hračky, no prostě se to nastřádá a pak kam s tím vším. Ale i takový domácí mazlíčci. Rozmohlo se čím dál tím víc pronajímatelů, kteří ve svých bytech domácí mazlíčky vůbec nechtějí. A tak budete muset hledat někde jinde. Tohle by se vám ve vašem domě nestalo 

byt

Výhodou bytu je, že si ho můžete koupit a nebo pronajmout za různé ceny. Takže máte obrovskou výhodu. Aby jsme nezůstali jen u nevýhod, tak další je úklid bytu. Tak o proti rodinnému domu je to nesrovnatelné. Pokud váš byt disponuje třemi pokoji, koupelnou a záchodem tak máte štěstí. Většinou pokoje v bytě a v domě se liší jejich rozlohou. Takže uklidit byt potrvá dvě až tři hodiny. Kdežto úklid celého rodinného domu, vám může zabrat celé dopoledne. 

Tak jak sami vidíte, všechno má své pro a taky pro ti. Ale vy budete bydlet tam, kde je to pro vás nejbližší.  A taky podle toho, co od vašeho bydlení čekáte.