Podle čeho se nejlépe vybírá vodovodní baterie

Asi všichni budeme souhlasit s tím, že rekonstrukce není nic snadného. Jedná se o akci, která je finančně i psychicky náročná. Je potřeba při tom myslet na tisíc věcí, a tak není divu, že se některým věnuje menší pozornost, než by si zasloužily.

 

Jednou z nich je například výběr vodovodní baterie. To je důležitější věc, než by se mohlo zdát. Jen málokdo si totiž uvědomuje, jak moc právě ona přispívá k našemu pohodlí. Díky ní můžeme mít bez větší námahy teplou či studenou vodu. Navíc s její pomocí můžeme nastavit i sílu proudu. Pravdou je, že se pro nás stala v podstatě nezbytnou.

 

kbaterie2

 

Avšak aby plnila svou funkci tak, jak od ní očekáváme, je nutné vybrat tu správnou. To však není tak jednoduchý úkol, jak se na první pohled může zdát. Nabídka je totiž skutečně velká, a laik může mít problém se v ní orientovat. Přesto existuje několik věcí, na které je třeba si dát pozor.

 

Tou hlavní jsou rozměry. Je nutné znát přesně vzdálenost mezi přívodem teplé a studené vody. Také bychom měli změřit nádobu, do které bude voda odtékat, ať už se jedná o vanu, sprchový kout, umyvadlo či dřez. To nám pomůže zvolit správnou délku ramene. A i to je důležité, aby nám voda nepadala místo do zvolené nádoby na zem.

 

kbaterie3

 

Měli bychom také zvážit, kde bude umístěna. Dáme ji do kuchyně, do koupelny, či jinam? I to je důležitý faktor při výběru, protože vždy hledáme poněkud jiné vlastnosti.

 

Pokud máme stále ještě na výběr, pak je dobré zvolit i správný design. Ten by měl danou místnost vhodně doplňovat, aniž by působil jako rušivý element. I z tohoto důvodu nejsou pro většinu domácností vhodné křiklavé barvy.

 

V neposlední řadě je pak potřeba se zmínit o ceně. Koneckonců, ta je jedním z hlavních kritérií. Žádný rozpočet totiž není neomezený. Proto je dobré si předem určit cenovou hladinu, ve které budeme hledat. Pak budeme mít největší jistotu, že s naším výběrem budeme spokojeni.