Rolety den a noc do stropu MK Rolety se začaly objevovat na trhu teprve nedávno, ale jejich úspěšnost nenechává nikoho na pochybách, že jde o významný typ stínící techniky, konkurence schopný zejména žaluziím. Žaluzie stále ještě kralují v mnoha domácnostech a jejich velkou nevýhodou je vzhled. Problematické je i teplo, které vydávají do místnosti v případě, že se do nich opírá slunce, což je nepříjemné zvláště za nesnesitelných letních veder.

moderní ložnice

S roletami den a noc je situace přijatelnější, nejsou vyrobeny z kovu a tepelné záření spíše odrážejí, než aby jej propouštěly do místnosti.

Perfektní dekorace

Když nainstalujete plechové žaluzie do oken a do dveří, budou jistě dobře plnit svou funkci, ale nepůjde o žádnou dekorativní záležitost, z níž byste byli doslova odvázáni. Je to tím, že proužky jsou velmi úzké, a jde o kovový materiál. Kov působí chladně, ať jej opatříte jakýmkoli nátěrem a v případě hliníku eloxovanou vrstvou. Dekorativnější jsou žaluzie dřevěné a do jisté míry i svislé, látkové, ovšem svislé pruhy látky nepůsobí příliš přirozeně. Možná právě to jsou důvody k tomu, proč se někteří návrháři zamysleli a zkoušeli vytvořit zcela originální stínící prvek, napodobující funkce žaluzií, ale elegantnější a zajímavější.

okno v ložnici

Rolety den a noc jsou zhotoveny z textilního materiálu, kde se pravidelně střídají transparentní a neprůhledné pruhy. Textilie je navinutá na buben ve dvou řadách za sebou a jejich překrýváním se mění intenzita osvětlení v místnosti. Pruhy látky jsou širší než žaluzie a tím dotváří v místnosti harmonické prostředí, zvláště pak tehdy, podaří-li se je barevně sladit s okolím.

Barevná a vzorová rozmanitost jsou natolik pestré, že dokážou přesvědčit takřka každého, kdo chce svůj příbytek zkrášlit a přitom spojit eleganci a vzhledovou atraktivitu, funkčnost a praktičnost v jeden celek.