Pro posezení u kávy, čaje a zákusků – kdyby byly sedací vaky běžným vybavením kanceláří, lidé by mnoho práce zřejmě neodvedli. Přece jen je posezení na židli ergonomicky přijatelnější právě pro pracovní činnosti, kde je žádoucí zaujmout polohu s výše umístěným těžištěm těla. Ale po práci v kanceláři, i přesto, že je to sedavé zaměstnání, přijde vhod něco pohodlnějšího, a tak se rádi usadíme do křesla sedacích souprav. Jenže ne každá sedací souprava je tak pohodlná, abychom si nemuseli neustále přesedat, a namísto pohodlí jdeme cestou kompromisů. Sedací vak lze ovšem nepolohovat tak, aby se individuálně přizpůsobil každému tělu.

modrý vak

Pro práci na notebooku – když už jsme tu zmínili pracovní činnost v kanceláři, u velkých vaků to jde udělat tak, že je položíte na bok a posadíte se na ně rozkročmo. Do vzniklého rohu proti vám umístíte notebook a takto napodobíte práci na židli s opěradlem.

Pro meditaci – víte, že meditovat se dá i při jízdě na kole nebo při vytírání schodů v domě? Pohodlnější je to ovšem v nějaké poloze, kde vás nic netlačí, a kde přestáváte vnímat hmotnost vašeho těla, jak jej planetární gravitace nekompromisně tlačí do zemského středu. Sedací vaky jsou pro meditaci ideální, a to díky jejich výplni z kuliček EPS, která je nejen flexibilní, ale i hřejivá, resp. brání úniku vašeho tělesného tepla do okolního prostředí.

šedý vak

V plavkách nebo oblečenísedací vak Beanbag sám o sobě mnohdy láká k tomu, hupsnout na něj ve spodním prádle nebo v plavkách, máte-li jej na zahradě u bazénu. Je to vcelku logické a tak budete-li jej takto využívat, pořiďte si vak s potahem z nylonového vlákna, který se dá sejmout a dobře vyčistit hadříkem nebo postříkat hadicí a omýt jej roztokem mýdla, saponátu či jedlé sody. Takovéto vaky se snadno udržují v čistotě, snáze, než klasické sedací soupravy s polyuretanovými sedáky.