Než se něco uskladní, obvykle se to uloží do vhodného obalu. A když se to pak někam převáží, také se to zpravidla musí do něčeho naložit, aby se to ochránilo před nežádoucími vnějšími vlivy. Tak už to prostě chodí.

Ale buďte ujištěni, že se nedá sázet vždy na nějaký univerzální obalový materiál. Jednou je v dané situaci potřeba to a jindy pro změnu ono. To podle konkrétních podmínek, podle toho, co a jak se skladuje nebo dopravuje.

Zatímco tak někdo dává přednost dávno známým a v minulosti často užívaným kovovým alternativám, kontejnerům nebo sudům, je stále více těch, kteří se spoléhají raději na plast. Konkrétně pak na IBC kontejner. A vzhledem k tomu, že počty uživatelů právě těchto kontejnerů rostou, je zřejmé, že jsou tyto výhodnější než jiné možnosti. A to také jsou.

plastové obaly

Co činí právě takové kontejnery jedinečnými? Je toho určitě víc. Hlavními jejich výhodami je ale zřejmě to, že jsou lehké, skladné, opakovaně použitelné a recyklovatelné. Což se dopravcům stoprocentně hodí.

Kdo by se přece tahal s těžkými obaly, když lze mít náklady lehčí? Kdo by ‚vozil vzduch‘, tedy převážel náklady, u nichž nelze efektivně využít nákladovou plochu? A kdo by si pořizoval za nemalé peníze stále nové obaly a ty staré, použité, vyhazoval, když si lze pořídit i něco, co může sloužit dlouhodobě a pak se to zrecykluje, aniž by to znečišťovalo naši matičku Zemi?

plastové obaly

Někteří dopravci si IBC kontejnery kupují, jiní jenom pronajímají. A v obou případech tak dělají správnou volbu. Protože lépe by se rozhodnout nemohli.

A máte takovou možnost i vy? Můžete i vy něco takové mít a používat? Samozřejmě, že ano. Takové kontejnery už jsou k sehnání i u nás. A jejich používání vám lze jedině vřele doporučit. Těžko byste sehnali obaly, které by vám prokazovaly podobně dobré služby a byly tak ekologické a ekonomické. Nad tyto kontejnery zkrátka není. A sotva někdy bude.