Asi není třeba říkat, že krádeže vždy byly a neustále jsou velkým problémem, a to bez ohledu na to, jak přísný trest za ně provinilce čeká. Je tedy jasné, že musíme přijmout taková opatření, abychom toto nebezpečí snížili na minimum. A to se týká nejen naší osoby, ale i domova. Je totiž jasné, že právě doma máme věci, které mají největší cenu. Mohou sem patřit nejrůznější šperky, ale také drahé vybavení a přístroje. A je jasné, že nemůžeme spoléhat na to, že ostatní lidé nechají náš majetek na pokoji. Naštěstí existují způsoby, jak můžeme případnou krádež odvrátit. Je nutné mít na paměti, že žádný z nich není stoprocentní, avšak riziko, že budeme vykradeni, značně snižují.

 

zloděj vnikající do budovy

 

Tím prvním a asi nejzásadnějším je dobrý zámek na dveřích a, pokud máme rodinný dům, brance plotu. Pokud by totiž zloděj mohl jednoduše otevřít dveře, nic by mu nebránilo, aby si v době naší nepřítomnosti neodnesl cokoliv, co by chtěl. Ovšem ty samotné většinou nestačí. Pokud máme rodinný dům, je vhodné mít jej řádně oplocený. Tento plot by pak měl sloužit především k tomu, aby zabránil neoprávněnému vniknutí na náš pozemek, nikoliv k okrase.

 

karikatura zloděje

 

Pak je zde také možnost hlídacího psa, avšak ta v současnosti přináší řadu problémů. Za prvé, výchova a výcvik nějakou dobu trvá. Pokud si tedy přinesete domů štěňátko, musíte počítat s tím, že bude trvat přibližně jeden až dva roky, než začne skutečně hlídat. O tom, že budete muset jeho výcviku věnovat čas, není třeba mluvit.

 

Navíc, pokud by k vám někdo vniknul a váš pes jej byť minimálně poranil, je velmi pravděpodobné, že budete muset onomu člověku platit bolestné. Jistě, je to nesmyslné nařízení, ale takové už jsou některé naše zákony. Proto je lepší si pořídit elektronický alarm, který v případě vniknutí upozorní policii. Je bezpečnější, spolehlivější, a navíc začne fungovat okamžitě.

 

Je samozřejmě smutné, že musíme investovat tolik peněz jen proto, abychom nebyli vykradeni. Avšak věřte, že pokud by nás navštívili zloději, škoda by byla mnohem vyšší.