Chystáte se koupit ojetý automobil? Pak dávejte pozor. Můžete prodejci velice rychle naletět. Co na takovém autě kontrolovat? Ušetřete svou peněženku díky pár jednoduchým tipům. Pokud si svými znalostmi a zkušenostmi nejste jistí, nechoďte vůz vybírat sami. Přitomnost známého či kamaráda, který se pohybuje v tomto odvětví může být velkým přínosem.
oprava v autodílně
·        Karoserie
Zkontrolujte všechny možné záhyby. Spoje, které se vám nezdají bývají často znamením toho, že auto nebude zcela v pořádku. Dalším varovným signálem může být přítomnost koroze na neobvyklých místech, na kterých byste ji rozhodně nečekali. Prohlédněte si také lak. Zde můžete narazit na ,,krupičkovatý“ povrch nebo jeho nedokonale sladěné odstíny. S největší pravděpodobností byl tento vůz bouraný.
interiér starého vozu
·        Interiér vozidla
Nenechte se zmást nízkým stavem najetých kilometrů. Stáčení tachometru je stále velice oblíbeným. Bohužel v České Republice tento čin stále není trestným, tudíž je třeba dávat si pozor. Pokud se vám nezdá technický stav úměrný najetým kilometrům, ruce rychle pryč.

·        Sváteční řidič
Historka o svátečních řidičích je velice oblíbenou taktikou prodejců všech možných autobazarů. Příběh o dědečkovi v důchodu, který měl auto poctivě garážované a vyjížděl s ním pouze dvakrát do roka je většinou pouhým výmyslem. Ve skutečnosti se může jednat o auto, jehož majitelem byl řidič s čerstvým oprávněním a vozidlu patřičně ,,dával zabrat“.

·        Ověřte si doklady
Nechte si ukázat doklady od automobilu a zkontrolujte, zda VIN sedí s číslem karoserie přímo v motoru. Není také na škodu kontaktovat policii a zjistit, zda vámi vybrané vozidlo někdo nepostrádá.
ukazatel rychlosti
·        Tohle auto chci !
Vejdete na pozemek autobazaru a v tu chvíli už víte, že ho chcete. Je to přesně vámi požadovaná značka, barva, motorizace. Prostě přesně kousek pro vás. Hodně rychle zapomenete, že by bylo dobré si o automobilu zjistit veškeré potřebné informace, prohlédnout si motor, karoserii i doklady. Za pár minut odjíždíte s vysněným vozem a až po pár dnech zjistíte, že na laku jsou rozleštěné škrábance, sedačky jsou pod potahy potrhané, výfuk má divný zvuk a zadní dveře zase září jinou barvou než ty přední.